Етър изпусна Ботев Пд на „Ивайло“

0
0
350

Етър и Ботев Пд не успяха да се победят в първи двубой от 22-ия кръг на Първа лига, завършвайки при нулево равенство на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. Домакините могат да съжаляват повече за изпуснатите три точки, след като отправиха пет точни удара по посоката вратата на Георги Аргилашки срещу нито един от страна на „канарчетата“.
Въпреки това, възпитаниците на Александър Томаш не можаха да се поздравят с победа и остават на дъното в класирането със 17 точки. Ботев Пд вече има 21 точки, но може да попадне отново в опасната зона при успех на един измежду Монтана, Ботев Враца и Славия.
След паузата за националните отбори „болярите“ гостуват на Берое, докато „жълто-черните“ пътуват до Враца за среща с Ботев.

Първите 15-20 минути имахме положения, Ботев е отбор, който тепърва ще набира инерция, след 20 минути имахме инициатива, имахме ситуации, създадохме 100 % ситуации, днес не ни достигна гола. Липсва ни класа, липсва ни футболно самочувствие”, коментира треньорът на Етър Александър Томаш.

Създаваме положения, което е похвално, но не вкарваме, другото струва пари, с ЦСКА съжалявам, че не взехме нещо, трябват ни точки. След всеки мач в съблекалнята аз виждам тези момчета, нещо не ни стига, ще е до последно борбата, с всеки един отбор ще излезем да вземем точки, искам победи, трябват ни точки. Който успее да тонизира в тази пауза ще се възползва в мачовете след паузата. Искам да бъдем агресивни, ако бяхме оставили пространство на Ботев щяхме да имаме проблеми, тъй като те са много добри на контраатака, днес се справихме по най-добрия начин”, каза още треньорът на Етър.

“Две неща са позитивни. Първото е, че вече пет мача нямаме загуба и това е първият мач, в който не допускаме гол. Негативното бе, че Етър създаде повече положения. Ние не следвахме идеите, които имахме преди мача. Използвахме твърде много изритани топки. Етър създаде много положения с директния си стил на игра. Доволен съм от начина на игра при статични положения.
През първото полувреме имахме добри контраатаки, в които ни липсваше последното подаване, последната фаза”, започна треньорът на “канарчетата” Адрудин Валентич.

“Доволен съм от точката, но Етър бе по-добрият отбор. Събираме поне по една точка от всеки мач. Искам да създадем отбор, срещу когото е трудно да се играе. Ние ставаме все по-добри в това”, допълни босненецът.