Ботев Пд с първа победа при Валентич

0
0
426

Ботев Пд постигайки първата си победа в първенството от края на октомври насам. “Канарчетата” спечелиха с 3:2 срещу ЦСКА 1948, взимайки реванш за отпадането от Купата на България от същия съперник преди седмица.
За последно Ботев спечели на 26 октомври срещу съименника си от Враца, като от онзи мач последваха десет срещи без успех. Това всъщност беше първи успех за новия треньор Азрудин Валентич, който пое отбора от януари.

Успехът е очакван с оглед последните седмици, в които Ботев значително подобри представянето си, постигайки три последователни ремита, като може би заслужаваше да спечели два от тези мача. В “Коматево” герой отново бе нападателят Атанас Илиев-Мачове. Голмайсторът на “канарчетата” вкара два гола на “Герена” преди седмица, вкара два и днес, за да донесе ценните точки в битката за спасение.
Резултатът обаче откри Па Конате в 16-ата минута, с доста красив гол, при който успя да преодолее трима противникови играчи, за да прати топката във вратата. В тези минути Ботев играеше доста добър и комбинативен футбол, като след половин час игра младият Димитър Тонев пусна извеждащ пас към Атанас Илиев, който отбеляза за 2:0.

През втората част обаче ролите на терена се размениха. Ботев се прибра да пази резултата, предоставяйки изцяло инициативата на ЦСКА 1948. Това логично доведе до гол за гостите, вкаран от Галин Иванов (68). И когато се очакваше ЦСКА 1948 да се впусне във финален натиск, в търсене на равенството, Атанас Илиев успокои всичко с трети гол за Ботев. В последните минутки, които трябваше да са доста спокойно за Ботев, обаче станаха напечени заради груба грешка на вратаря Героги Аргилашки. Той изпусна една наглед лесна топка във вратата си и резултатът стана 3:2, но в крайна смета “канарчетата” удържаха трите точки.
Ботев събра 20 точки и се изкачи до 10-ото място, докато ЦСКА 1948 е шести с 28, като вече има 7 победи, 7 равенства и 7 загуби от началото на сезона.

Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv