Джокович разби Нишикори за 1/2-финал на Олимпиадата

0
0
564

Световният №1 Новак Джокович продължава с отличното си представяне в олимпийския тенис турнир, като сърбинът вече се класира на 1/2-финал. Поредната му жертва стана любимецът на домакините Кей Нишикори, който бе разгромен от сърбина с 6:2, 6:0 за само 70 минути игра на централния корт в Токио.
Ноле диктуваше случващото се на корта във всеки един момент, като му се наложи да отразява една единствена точка за пробив в началото на втория сет. Така сърбинът се класира за трети път на 1/2-финал на Олимпийски игри, като най-доброто му постижение е сребърният медал от Пекин 2008.

Ако триумфира в Токио, Джокович ще се приближи още повече до спечелването и на Златен шлем, след като вече триумифра на Откритото първенство на Австралия, Ролан Гарос и Уимбълдън.
Негов съперник в 1/2 финала ще бъде победителят в двубоя между германеца Александър Зверев и Жереми Жарди от Франция.

В другата половина на схемата пък Данийл Медведев бе елиминиран от Пабло Кареньо Буста след загуба с 2:6, 6:7(5). Негов съперник в спора за място на финала ще бъде руснакът Карен Хачанов, който се наложи срещу младия французин Юго Умбер след 7:6 (4), 4:6, 6:3.