Новак Джокович преподава и на Олимпиадата

0
0
345

Новак Джокович реално преподава по тенис на олимпийския турнир в Токио. Световният №1 от Сърбия разби и Алехандро Давидович Фокина, като затвори срещата с 6:3, 6:1.
Мачът не предложи сериозна интрига, а формата на Ноле изглежда плашеща за конкурентите му. Джокович спечели за един час и 24 минути, като игра с лекота и пълна концентрация. Както е през цялата настояща година, в който той има само три загуби за 7 изминали месеца. Сърбинът не е губил от 16 май, като победната му серия е вече от 21 двубоя.

Той спечели трите турнира от Големия шлем досега, преследва Златен голям шлем – четирите титли от Шлема плюс олимпийско злато.

Фокина, който представлява Испания в Токио, но е син на швед и рускиня, просто нямаше аргументи, а и допринесе за лесната победа на Новак. Аутсайдерът в мача направи цели 23 непредизвикани грешки, не успя да стигне дори до един ас.

Джокович е на три стъпки от титлата в Токио – на четвъртфинал го чака японецът Кей Нишикори. Несъмнено това е пореден двубой, в който световният №1 е категоричен фаворит.