ЦСКА приема Осиек на Националния стадион

0
0
349

УЕФА обяви точните дати и началните часове на мачовете от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, в които участват ЦСКА и Локомотив (Пловдив).
Първият двубой на “червените” с Осиек е на 5 август (четвъртък) от 20.00 часа на Националния стадион “Васил Левски” в София.

В същия ден, но малко по-рано – от 19.00 часа, Локомотив Пд посреща Копенхаген на своя стадион в “Лаута”.

Реваншът на ЦСКА в Хърватия е на 12 август от 22:15 часа българско време, а на пловдивчани в Копенхаген е същия ден от 21:00 часа.

Очаква се до края на деня да станат ясни реферите, които ще ръководят първите мачове на двата наши отбора в Лигата на конференциите.

Осиек стигна до третия кръг, след като се наложи с минималното 1:0 над полския Погон (Шчечин).
В първия мач преди седмица двата тима не успяха да си отбележат гол и всичко остана да се реши в реванша в Хърватия. Домакините имаха нужда от каква да е победа и в крайна сметка я постигнаха. В герой за Осиек се превърна Ласло Клайнхайзер, който се разписа минута преди края на първото полувреме.
За вицешампиона на Хърватия той е първа европейска победа от сезон 2018/2019 година, когато елиминираха румънския Петрокуб. Двубоят не беше особено зрелищен, но прагматичният стил на Осиек даде резултат и така хърватите ще се изправят срещу столичния тим.