0
94

ЦСКА продаде капитана Тиаго Родригес в Саудитска Арабия. Това стана ясно от пост на местния Ал Хазм в една от социалните мрежи. Според информациите новакът в елита е взел плеймейкъра, но не се съобщават финансовите параметри по сделката.
Цяла пролет се говори, че португалецът може да бъде трансфериран в саудитския клуб, като “червените” ще получат около 1 милион евро за правата му. Треньор на Ал Хазм е сънародникът на полузащитника Елдер Кристовао.

Малко преди това ЦСКА падна от гръцкия шампион Олимпиакос с 1:2 във втората си контрола по време на лагера в Австрия. Двубоят се игра на стадиона в град Швац. В първата си проверка червените победиха Вакер (Инсбрук) с минималното 1:0.

Сега мачът стартира с 30 минути закъснение заради тежките метеорологични условия и наводнен терен. Първото полувреме бе равностойно. В 8-ата минута Иван Турицов беше изведен добре по дясното крило и центрира остро в наказателното поле, но стражът на гърците спаси. Последваха две добри намеси и на българския вратар Димитър Евтимов, след опасни атаки на Олимпиакос. В 19-ата минута Хамза Чатакович опита удар от далечно разстояние. Стражът на гърците обаче реагира добре и спаси. Топката попадна на крака на Радослав Живков, който обаче се оказа в засада. Секунди по-късно ЦСКА бе близо до гол. След центриране по земя в наказателното поле на гърците Калогерополус опита да изчисти, но прати топката в дясната греда на Кристинсон, след което неговите колеги успяха да изчистят.

Мачът бе прекъснат за няколко минути в 29-ата, след като Радослав Живков получи неприятен удар в главата и се наложи да му бъде оказана медицинска помощ, а в последствие бе заменен от Ахмед Ахмедов.
В 36-ата минута ЦСКА отново застраши вратата на гърците. Йоан Баи овладя една топка на границата на наказателното поле и навлезе в пеналта, като опита удар, но той срещна тялото на бранител. Топката попадна в Чатакович, който пробва да стреля, но защитата на Олимпиакос се справи и изби.

През второто полувреме армейците започнаха доста по-уверено и съвсем заслужено първи откриха резултата. В 58-ата минута Йоан Баи намери добре Георги Йомов по дясното крило. Той центрира в наказателното поле, където Ахмедов бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата на Олимпиакос, давайки аванс на ЦСКА.

Пет минути по-късно гръцкият тим изравни. След центриране от дясното крило топката достигна до Ахмед Хасан, който с акробатичен удар я прати в мрежата на Димитър Евтимов. Армейците отново тръгнаха в атака, за да търсят победата, но десет минути преди края, след разбъркване в наказателното ни поле топката достигна до Ахмед Хасан, който стреля силно и влезлият като резерва Алекс Божев спаси. Топката обаче достигна до Никола Кумич, който на празна врата се разписа и даде аванс от 2:1 за гръцкия шампион.

Следващият мач на ЦСКА в Австрия е в неделя от 17.00 часа, когато тимът се изправя срещу немския Вердер (Бремен). Двубоят ще се играе на стадиона в град Цел ам Цилер.