ЦСКА победи австрийци в контрола

0
0
64

ЦСКА победи Вакер (Инсбрук) с 1:0 в контрола. Юрген Матей вкара единствния гол в мача, като беше точен с глава в 56-ата минута. В стартовия състав на Любослав Пенев бяха две от трите нови попълнения на клуба – Йоан Баи и Хамза Чатакович.

Българите тръгнаха мощно. Георги Йомов свали топката пред вратата на Вакер за Бисмарк Чарлс (3), който опита красив ножичен удар, но не улучи целта. Канцлера (14), както го наричат феновете, опита нов удар към мрежата на австрийците, но вратарят Александер улови без проблеми.
В 18-ата минута Йомов също стреля към целта, но топката излезе в аут. В следващата минута обаче Вакер докосна откриването на резултата. Лукас Фридрикас се оказа на голова позиция пред голлинията на българския тим, но пропусна да намери мрежата.

Впоследствие австрийците сътвориха опасно разбъркване пред Евтимов, а след това Йомов нахлу на скорост в наказателното поле на Вакер, но намеса на бранител в последния момент предотврати гола за “червените”.

В началото на второто полувреме ЦСКА откри. Тиаго изсипа топката в наказателното поле на Вакер след коенер и Матей (56) с глава матира австрийския страж – 1:0 за българския състав.
До края темпото на игра спадна и до нищо ново и по-интересно не се стигна.
В Австрия възпитаниците на Любослав Пенев ще изиграят още с Олимпиакос (30 юни), Вердер Бремен (4 юли), Карабах (7 юли).