ЦСКА изтърва казахстанци в голово шоу

0
0
633

ЦСКА изтърва да бие Шахтьор Караганда (Каз) в контрола в Белек, завършила 3:3. Проверката беше шеста и последна за “армейците” на лагера в Турция. 24 часа по-рано те играха и с Македония Гьорче Петров (0:0). Сега треньорът Саша Илич даде повече игрово време на тези футболисти, които предимно почиваха срещу тима от РСМ.

Сега головете вкараха Дюкенс Назон (62-д), Джонатан Линдсет (71) и Дауда Бамба (90). Българският отбор всъщност избегна загубата в последната минута. Иначе Амос Юга (85) си отбеляза автогол за 2:3, а преди това Тибо Вион бе изгонен за втори жълт картон. Резултата пък откри Максим Галкин (37), а точен беше и Роман Муртазайев (80). Галкин изведе Шахтьор след удар от границата на наказателното поле.
Веднага след почивката Татибаев бе изведен сам срещу Густаво Бусато, но вратарят се справи. Вион (62) бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Дюкенс Назон.

Последваха пропуски на Хайнц и Назон, чийто удар се отби от гредата. После Хайнц изведе Линдсет (71) сам срещу вратаря и той с диагонален удар даде аванс на ЦСКА. Вион (73) получи втория си жълт картон, тъй като изпълни фал без позволението на съдията, и трябваше да напусне терена. На негово място се появи Бамба и “червените” останаха с 11 души. Десет минути преди края Муртазаев изравни, а пет по-късно Юга засече прострелно центриране в собствената си мрежа. В последната минута Хайнц намери Бамба в наказателното, а той финтира защитник и прати топката в мрежата за крайното 3:3.