ЦСКА изтърва да бие македонци

0
0
299

ЦСКА и ФК Македония Гьорче Петров завършиха 0:0 в контролна среща, която се игра на първи терен на TSS Pitch в курорта Белек. Преди началото на мача двата отбора излязоха със специални фланелки в призив: “НЕ НА НАСИЛИЕТО“.

Първото полувреме започна с териториално предимство на червените и Жираир Шагоян центрира отляво в противниковото наказателно поле, но вратарят на македонците се справи и улови топката. Постепенно ЦСКА пое още по-сериозно инициативата в срещата, но чистите голови положения липсваха. Точно след изтичането на половин час игра Лазар Туфегджич получи топката на около 7-8 метра от наказателното поле на северномакедонсия тим и стреля фалцирано с десния си крак, но топката мина над вратата на Християн Стевковски. Три минути по-късно дойде и първият точен удар в мача, като Туфегджич центрира отдясно, намирайки Шагоян. Арменецът стреля с глава, но стражът на Македония ГП спаси. До края на първата част нямаше други интересни сигуации и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част червените продължиха да атакуват и да търсят попадение и в 48-ата минута Енес Махмутович се извиси над всички в наказателното поле на Македония ГП, но изстрелът му мина встрани от вратата. Секунди по-късно Браян Морено открадна кълбото в половината на съперника и подаде към Станислав Шопов, чийто удар от движение бе спасен. В 69-ата минута при едно центриране от корнер, в наказателното поле на Македония ГП се стигна до разбъркване. Кълбото стигна до Морено, чийто удар бе спасен от Стефан Тасев, който се бе появил като резерва. Десет минути по-късно Шагоян отправи коварен изстрел от далечно разстояние, но стражът внимаваше и се намеси адекватно. В последната минута Станислав Шопов стреля силно от границата на наказателното поле, но и този път северномакедонският вратар бе на мястото и и улови кълбото. По този начин ЦСКА и Македония Гьорче Петров завършиха наравно 0:0.

Утре, 30 януари (понеделник) армейците излизат за последната си контролна среща на турска земя срещу отбора на Шахтьор Караганда. Двубоят ще се играе на първи терен на TSS Pitch в курорта Белек и е с начален час 14:00 часа българско време (15:00 часа местно).

Стартов състав на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов(в), 19. Иван Турицов, 20. Радослав Живков, 22. Енес Махмутович, 4. Менно Кох, 13. Галин Минков, 8. Станислав Шопов, 23. Жираир Шагоян, 26. Марселино Кареасо, 11. Лазар Туфегджич, 28. Браян Морено.

Резерви: 1. Густаво Бусато (в), 12. Илия Шаламанов (в), 2. Юрген Матай, 5. Брадли де Нойер, 6. Християн Петров, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 24. Павел Жабов, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион, 9. Дюкенс Назон, 17. Бисмарк Чарлс, 27. Маурисио Гарсес, 30. Дауда Бамба.