ЦСКА 1948 спря пропадането в efbet Лига

0
0
334

ЦСКА 1948 спря пропадането в efbet Лига. Новакът в първенството победи гостуващия Ботев Враца с 1:0 в мач от 22-ия кръг. На “Васил Левски” точен единствено беше Галин Иванов, който се разписа от дузпа в 76-ата минута. Тя беше свирена от рефера Волен Чинков, след като Георги Русев бе съборен след технична игра в наказателното поле от резервата Петър Генчев. С отговорността се нагърби именно Иванов, който заби топката високо и безпощадно в центъра. Именно националът щеше да се превърне в грешник за “червените”, които бяха в серия от пет поредни мач за “червените” без победа, но я спряха срещу борещия се да не изпадне тим.
В 68-ата минута именно Иванов пропиля най-доброто положение за тима си. Ивайло Чочев изведе Митко Митков, той продължи към центъра, където Иванов бе непокрит, но Красимир Костов спаси с вещина.

Така ЦСКА 1948 се завърна в челната шестица, измествайки Черно море. Вчера “моряците” не успяха да надвият Монтана на “Огоста”. Сега ЦСКА 1948 беше воден от бившия полузащитник на Литекс Атанас Борносузов, който беше в щаба на освободения преди дни Красимир Петров. Веселин Великов пък дебютира начело на врачани със загуба в шампионата. Великов можеше и да не стартира така начело на врачани, но при 0:0 удар на Петър Генчев се отби в гредата. Така Ботев Враца пропусна да дръпне в резултата, а малко по-късно Генчев събори Русев за дузпата.