Бразилия се измъчи, но срази Колумбия на Копа Америка

0
0
309

Бразилия се наложи над Колумбия с 2:1 в двубой от четвърти кръг на груповия етап на турнира Копа Америка. Срещата се игра на стадион “Олимпико Нилтон Сантос” в Рио де Жанейро.

Резултатът бе открит в 10-ата минута от крилото на колумбийците Луис Диас. Домакините на турнира успяха да изравнят в 78-ата минута чрез много спорен гол на Роберто Фирмино с глава. Колумбия имаше претенции за фаул при атаката на своя противник. Ситуацията бе разгледана и с VAR, но въпреки това голът не бе отменен.
А в 10-ата минута от добавеното време Бразилия стигна до пълен успех в мача с точен изстрел на Каземиро.
Добавеното време се проточи заради загубеното време и в крайна сметка победното попадение дойде в стотната минута. Каземиро беше точен с глава след изпълнение на фаул. Това бе десета поредна победа за кариоките

Възпитаниците на Тите са лидери в група В с пълен актив от 9 точки в 3 мача, а Колумбия заема второ място с 4 точки от 4 мача. В тройката е Перу с 4 пункта, а Еквадор и Венецуела са на четвърто и пето място.