Бразилия разби Перу, Неймар симулира грозно

0
0
59

Бразилия разби Перу с 4:0 и оглави класирането в група В на Копа Америка. “Селесао” измести от първата позиция тима на Колумбия, който по-рано тази нощ направи нулево равенство с Венецуела.

Селекционерът Тите пусна шестима различни титуляри в сравнение с мача срещу Венецуела (3:0), но това не попречи на тима да е пълен господар на терена и да стигне до разгромен успех. Головете отбелязаха Алекс Сандро, Неймар, Евертон Рибейро и Ричарлисон.

Домакините притиснаха съперника от самото начало и в 12-ата минута вече водеха. Точен беше Алекс Сандро след центриране на Габриел Жезус. До почивката бразилците направиха няколко пропуска, но като цяло играха доста вяло. Най-близо до втори гол беше Фабиньо, но халфът на Ливърпул прати топката в аут от удобна позиция.

В 68-ата минута Неймар получи пас от Фред и преодоля стража Педро Хайесе за 2:0. Този гол окончателно сломи перуанците. В края на двубоя Ричарлисон асистира на Евертон Рибейро, който се разписа отблизо, а после сам затвърди успеха на петкратните световни шампиони.

Следващият мач на Бразилия е в сряда срещу Колумбия, който пропусна да запише втора победа на Копа Америка. Съставът на Рейналдо Руеда трябваше да се задоволи с нулево равенство срещу Венецуела, въпреки че имаше тотално надмощие през целия мач.
А шоуто за малко щеше да бъде засенчено именно от Неймар. Звездата на ПСЖ изигра безспорно един от най-силните си мачове с екипа на Бразилия, но пък отново напомни на себе си, когато в 61-ата минута нелепо се хвърли в наказателното поле. Странно или не, той заблуди рефера и дузпа бе отсъдена, но справедливостта възтържествува след намесата на ВАР, макар Неймар да не получи картон за симулация.

Колумбийците отправиха 23 удара към вратата на противника срещу само два от страна на Венецуела, но така и не успяха да преодолеят стража Уилкер Фаринес. Това ги изнерви и в добавеното време на срещата те останаха с 10 души на терена след червен картон на Луис Диас.
Така Колумбия вече има 4 точки, а Венецуела е с 1 в своя актив. За следващата фаза се класират първите 4 отбора от всяка група.