10 от Бразилия на 1/2-финал за Копа Америка

0
0
321

Бразилия се класира за полуфиналите на Копа Америка, след като победи Чили с 1:0 в четвъртфинален сблъсък, въпреки че игра почти цяло полувреме с човек по-малко. На Олимпийския стадион в Рио де Жанейро двата тима направиха равностоен двубой, но домакините успяха да стигнат до минимален успех.

Възпитаниците на Тите поведоха в резултата веднага след почивката с гол на Лукас Пакета, но в 48-ата минута нападателят на тима Габриел Жезус получи директен червен картон за нарушение срещу Еухенио Мена. Играчите на Чили натиснаха в търсене на изравнителен гол, но така и не успяха да стигнат до такъв и срещата завърши с победа с 1:0 за Бразилия.

По този начин Селесао се класира за полуфиналите на домашния турнир, а там ще срещне отбора на Перу, който победи Парагвай с 4:3 след изпълнение на дузпи (3:3 в редовното време и продълженията).
В ранната сутрин на неделя предстои да се изиграят другите два четвъртфинала от надпреварата: Аржентина – Еквадор и Уругвай – Колумбия.