Левски на дъното след загуба от Ботев във Враца

0
0
4978

Ботев Враца победи Левски с 2:0 в двубой от втория кръг на шампионата. Под Околчица точен беше Дориан Бабунски (5 и 58). За столичани това беше втора загуба, с което те останаха на дъното на класирането с нулев актив.
Футболистите на Левски нямаха чисти положения до 20-та минута и не успяваха да достигнат до ситуация за гол пред вратата на Красимир Костов.
В 21-ата минута Билал Бари вкара топката във вратата на Ботев след центриране от пряк свободен удар. Нападателят обаче бе зад защитата и бе отсъдена засада. Впоследствие проверката с ВАР потвърди правотата на съдийското решение.

Мирослав Маринов застраши вратата на Левски в 33-ата минута, когато Христос Шелис сбърка при изнасянето на топката. Маринов пресече паса и напредна. Изстрелът му бе добър, но Михайлов плонжира и изби в ъглов удар.
„Сините“ получиха правото да изпълнят дузпа в 38-ата минута. Здравко Димитров бе свален на тревата след контакт с Мартин Николов. Съдията не отсъди нищо, но получи помощ от ВАР, след което даде 11-метров наказателен удар. Борислав Цонев застана зад топката, но Красимир Костов реагира и спаси неговия удар.

В началото на втората част Борислав Цонев напусна контузен за сметка на Андриан Краев. В 58-ата минута Георги Александров извърши фаул срещу Бабунски в наказателното поле. Станимир Тренчев отсъди 11-метров наказателен удар и потърпевшият реализира за 2:0.
Здравко Димитров опита да намали за „сините“ в 73-та минута, когато имаше добра възможност от пряк свободен удар, но изстрелът му се отби в стената и излезе в ъглов удар.

“За мен вината си е изцяло в нас. Цялата седмица се опитах да обясня на момчетата, че Ботев е един млад отбор и ако им дадем шанс, ще се опитат да се покажат. Така се получи. Отстъпвахме им в агресия, в желание за победата, което е най-важното. Оттам всичко се обърка. Момчетата от Враца се бориха и постигнаха това, за което бяха излезли.

На всеки се случва да изпуска, по-лошото е, че не успях да видя мобилизиран отбор, който да търси победата, който да показва нужната агресия. Без агресия, ще си изпатиш, както се случи. Ако не върви отборът, е най-нормалното нещо да си понеса отговорността. Аз обаче вярвам в момчетата. Трябва да се научат момчетата, че това е Левски, не може да ти се говори за желание за победа – ти трябва да излизаш с него. Нямахме нужното желание, това е най-лошото”, заяви Живко Миланов.

Снимка: Левски