Славия обърна Левски на “Герена”

0
0
380

Славия обърна Левски с 2:1 на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ в 146-ото издание на най-старото столично дерби. Марин Петков отбеляза във вратата на Светослав Вуцов в 16-ата минута, а в 22-рата минута Емил Виячки изравни. Малко преди това славистът Питър Макрилос улучи левия страничен стълб зад 16-годишния вратар на Левски Пламен Андреев.
В края на първата част капитанът на “сините” Радослав Цонев се контузи и бе заменен принудително. В 68-ата минута Славия стигна до обрат в резултата с гол на резервата Калоян Кръстев.
Така закъснялата селекция, нискобюджетна подготовка и проблемите с финансите оказаха влияние още в откриващия мач на 26-кратния шампион.

В 6-ата минута дойде първата по-сериозна голова опасност. Радослав Кирилов преодоля Билал Бари и опита шут от далечно разстояние. Пламен Андреев, за когото това беше втори официален двубой, обаче внимаваше и успя да избие встрани. В 13-ата минута гостите удариха греда чрез Макрилос. Три минути по-късно „сините“ поведоха с първата си по-сериозна възможност. Билал Бари стреля, но топката се отби от тялото на бранител. След рикошета се озова в 18-годишния Марин Петков, който я прати в мрежата. В 22-рата минута резултатът бе изравнен. Славия получи пряк свободен удар вдясно от наказателното поле. Последва центриране, а Емил Виячки реализира за 1:1.

Половин час след началото Христофор Хубчев опита силен удар от далечно разстояние, но защитник застана на пътя на топката. Шест минути по-късно Борислав Цонев комбинира с брат си Радослав, който шутира без подготовка, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.
Малко преди почивката капитанът Радослав Цонев се контузи и напусна принудително терена. Той е с разтежение в областта на ахилеса. На негово място се появи Мартин Петков.

През втората част двата тима заложиха на здрава битка, а в 68-ата минута Славия поведе с 2:1. Калоян Кръстев бе изведен зад защитата с дълго подаване. Нападателят се озова очи в очи с Андреев и успя да го преодолее.
До края на мача положения не липсваха и пред двете врати, но до нови голове не се стигна. Така Славия спечели 5 от последните си 6 мача с Левски.