Ботев Вр стигна четвъртфиналите за купата

0
0
996

Ботев Враца достигна четвъртфиналите за Купата на България, след като надви у дома Черноморец Балчик с 3:0. В герой за домакините се превърна Даниел Генов, който вкара две попадения в 78-та и 84-та минути от дузпа. В заключителните мигове врачани реализираха и трети гол във вратата на Черноморец.

Така Ботев Враца се присъедини към вече осигурилите си място на четвъртфиналите Локо Пд, Лудогорец, ЦСКА, ЦСКА 1948, Левски и Арда сред последните осем тима в съревнованието. Последният отбор ще бъде определен от срещата между Славия и Монтана, която започва в 17.30 часа.

Под Околчица Ботев спря серия от осем поредни загуби, заради които треньорът Антони Здравков беше заложен на дузпата. Сега Сухия трябва да спечели и регионалното дерби с Монтана, във вторник, за да остане на поста. За негов заместник е спряган Вили Вуцов.