И Царско село сломи Берое

0
0
306

Царско село победи Берое с 1:0 в мач от 25-ия кръг на първенството. „Зелено-белите“ бяха по-активни през целия мач, но не успяха да оползотворят своите положения. Гостите стигнаха до успеха в последната минута след попадение на Андерсон Коста. Попадението реално падна от нищото.

Треньорът на заралии Димитър Димитров-Херо извърши две промени в състава, спрямо последния двубой срещу Арда. Вместо Генади Ганев и Гаюс Макоута в игра като титуляри започнаха Душан Перниш и Илиян Стефанов.
Mачът започна под проливния дъжд на стадиона под Аязмото, а в началните минути Берое владееше инициативата.
Кийлън Лебон проби в 8-ата минута, навлезе в пеналта и стреля, но ударът му мина покрай вратата. Четири минути след това Мартенс овладя топката след разбъркване в наказателното поле и стреля, но след рикошет кълбото излезе в корнер. В 19-ата минута Лебон стреля от пряк свободен удар, но Пласид успя да улови. Отново Лебон проби две минути по-късно, финтира бранител и стреля в далечния ъгъл, но топката мина на метър от гредата. Берое направи добра комбинация в нападение в 25-ата минута, при която Фал и Стефанов размениха подавания, а последния изведе Еривалдо зад гърба на отбраната. Португалецът обаче бе на сантиметри в засада. Еривалдо центрира в наказателното поле от пряк свободен удар в 31-ата минута, топката бе избита, но попадна в Ангелов, който стреля от въздуха. Ударът му обаче мина над вратата. Пет минути преди почивката Василев размени подавания с Лебон, а французинът предостави за Стефанов. Халфът стреля от границата на пеналта, но топката не намери очертанията.

Три минути след подновяване на играта Балтанов изведе Мартенс на стрелкова позиция, но ударът му мина покрай вратата. Лебон намери Фуртадо в наказателното поле и защитникът стреля веднага, но ударът му бе прекалено слаб и не затрудни Пласид. В 52-ата минута Фуртадо центрира от фаул на втора греда, а там Бакалов стреля с глава, но топката не намери целта. Осем минути по-късно Мартин Камбуров получи в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Пласид изби в корнер. Реян Даскалов стреля от дистанция в 64-ата минута, но не затрудни Перниш. Две минути след това топката бе центрирана в наказателното поле, където бранител на гостите се намеси, но топката попадна в Октавио. Бразилецът стреля по земя, но прекалено слабо и Пласид улови. Иван Минчев отправи удар от дистанция в 68-ата минута, но бе неточен.
Стефан Христов се пребори за една топка в наказателното поле в следващата атака и стреля по диагонала, но Перниш изби. Еманиул Манев бе на стрелкова позиция и шутира в 72-ата минута, но ударът му мина покрай вратата. В 80-ата минута Василев центрира в пеналта, където Кукула игра с глава, но топката мина на сантиметри от гредата. Пет минути преди края на срещата Иван Бандаловски засече центрирана от корнер топка, но Перниш спаси отново. В последната минута на мача, гостите стигнаха до победен гол. Емануил Манев открадна топката, напредна и изведе Андерсон Коста пред опразнената врата. Играчът на гостите прати топката в мрежата без проблем – 0:1. В добавеното време Манев прати топката в гредата с удар от пряк свободен.
В класирането кръг преди края на редовния сезон Берое остана пети с 36 точки, докато “царете” са осми с 31 т.

Снимка: Берое