251

Байерн Мюнхен надхвърли 300 000 членове, най-много от всички спортни клубове в света, съобщиха от германския рекордьори.
“300 000 членове – това е уникално постижение в световен мащаб, с която ние като Байерн можем много да се гордеем. Семейството на Байерн се разраства, което ни прави щастливи, защото нашите членове и фенове са това, около което се върти всичко за нас”, каза президентът на клуба Херберт Хайнер.
Този понеделник баварците празнуват 123 години от създаването си.

След последния кръг “баварците” се завърнаха на върха в Бундеслигата с домакинска победа с 3:0 над Унион Берлин. Двубоят бе очакван с интерес, тъй като двата отбора деляха първата позиция с по 43 точки, но ФК Холивуд приключи интригата за едно полувреме. Ерик Максим Чупо-Мотинг откри резултата в 31-а минута, Кингсли Коман удвои в 40-а, а в самия край на първата част Джамал Мусиала направи преднината класическа навръх 20-ия си рожден ден.
С успеха в последния мач от 22-ия кръг Байерн излезе начело с равни точки и по-добра голова разлика от Борусия Дортмунд, който за кратко бе на върха след победа с 1:0 над Хофенхайм в събота.
Преди това Байерн победи ПСЖ в Шампионската лига.