Нагелсман с първа купа начело на Байерн

0
0
305

Юлиан Нагелсман заслужи първа купа начело на Байерн Мюнхен. Едва във втория си мач начело на гранда, 34-годишният специалист изведе тима до Суперкупата на Германия. Баварците победиха с 3:1 големия си съперник Борусия в Дортмунд и спечелиха трофея за рекорден девети път в общо 15-ия си финал.
Байерн взе отличието втора поредна година и за пети път в последните шест издания. През миналата година хегемонът от Мюнхен отново победи Борусия финала, тогава с 3:2. Трофеят всъщност е първи в кариерата за Нагелсман. С основна заслуга той да го вдигне над ръцете си беше Роберт Левандовски (41 и 74), който вкара две попадения срещу бившия си тим, а Томас Мюлер (49) добави другото. За съперника почетно точен бе Марко Ройс (64).
“Жълто-черните” губят за шести път финалния мач, като също толкова пъти са го и печелили, което ги оставя на второто място във вечната класация.
Мануел Нойер имаше основна роля равенството да се запази в 20-ата минута, когато направи изумително спасяване с крак след удар на Марко Ройс от непосредствена близост. Ветеранът на вратата на Байерн прибави още една впечатляваща намеса за компилациите посветени на него.

Байерн поведе в 41-ата минута, когато Серж Гнабри центрира от левия фланг и Левандовски връхлетя върху топката, за да я отклони с висока скорост с глава във вратата.

След подновяването на играта Байерн удари отново – в 49-ата минута. Този път точен бе Томас Мюлер след остро центриране на Алфонсо Дейвис и технично залъгване на вратаря от страна на Левандовски. За Мюлер остана най-лесното и той вкара на празна врата.
В 53-ата минута Ерлинг Холанд показа голмайсторския си нюх, възползвайки се от страхотен извеждащ пас зад защитата, но за негово нещастие съдиите отчетоха засада, каквато си имаше. Така се стигна до 64-ата минута, когато Белингам отклони към Марко Ройс и от границата на наказателното поле капитанът отправи фантастичен шут, който нямаше как да бъде спасен дори от Нойер – 1:2.

10 минути по-късно Дортмунд сам закопа шансовете си да спечели трофея. Мануел Аканджи направи фрапантна грешка и топката му бе отнена от Корентен Толисо, който отклони към Левандовски. Полският голаджия се озова сам срещу вратаря и нямаше как да пропусне – 3:1.