Ашли Барти е първата финалистка на “Аустрелиън оупън”

0
0
319

Ашли Барти се класира за финала на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като разби Мадисън Кийс с 6:1, 6:3 за малко над час игра.
Световната №1 в женския тенис и първа в основната схема отново доминира на корта, като спечели първия сет за едва 26 минути, давайки само един гейм на американката. Тя реализира три пробива в откриващата част, като спаси единствения шанс пред Кийс да върне един от брейковете в шестия гейм.
Във втората част финалистката на Ю Ес Оупън 2017 показа малко по-добра игра, като имаше отново шанс за пробив при 2:2, но не успя да се възползва и оттам-нататък Барти нямаше спирка, за да се класира на първия си финал на домашна почва.
Тя реализира пет аса, загуби само четири точки на първи сервис в целия мач и приключи с 20 уинъра и 13 непредизвикани грешки срещу осем на Кийс при цели 24 непредизвикани грешки. Барти достигна дебютен финал в Мелбърн с нито един загубен сет и едва 21 загубени гейма в първите си шест мача. Тя е първата представителка на домакините, която стига до спора за титлата на АО след Крис О‘Нийл през 1978, която е и последната шампионка на Австралия в турнира.

“Нереално е. Просто е невероятно, винаги обичам да играя тук. Просто съм щастлива, че играя най-добрия си тенис и имам възможността да сбъдна детската си мечта. Условията бяха различни тази вечер, беше влажно, топката беше по-важно, просто се адаптирах. Страхотно е да видя Мади на мястото, на което трябва да бъде. Тя е много добър човек, много я уважавам и обичам. Много съм горда. Дилън е вдъхновил цяла нация, ние гледахме неговия мач. Той помогна много на толкова хора с увреждания, вдъхновявайки ги да се занимават с тенис. Ига и Даниел ще направят страхотен мач помежду си, сигурна съм, и двете намират начин да печелят мачовете си, ще видим какво ще стане. Дали съм готова за финала? Абсолютно, на 100%“, каза първата финалистка при дамите.

В спор за титлата в събота Барти ще играе с победителката от двубоя между шампионката на Ролан Гарос 2020 Ига Швьонтек и американката Даниел Колинс. Двете излизат на корта по -късно днес.