Барселона се издъни срещу слабак в Испания

0
0
209

Барселона направи нова грешна стъпка в Ла Лига, но все пак успя да се спаси от шокираща загуба насред “Кам Ноу”. Каталунците направиха 1:1 с Гранада, като изостанаха на пет точки от лидера Реал, макар да са и с мач по-малко.
Това бе поредният доста слаб мач на Барса от началото на сезона, като очевидно сериозната криза продължава, а животът без Лео Меси изглежда труден. Дни по-рано испанският гранд загуби от Байерн в Шампионската лига.

И сега каталунците могат да се чувстват щастливи, че изобщо стигнаха до точка, защото до последната минута в мача изоставаха. Тогава дойде мигът на централния бранител Роналд Араухо, който в последните минути играеше като централен нападател и с глава след центриране на 17-годишния Гави, донесе точката на своя тим.

Все пак заслужена точка с оглед на финалния натиск, който Барса приложи на своя скромен съперник. Но категорично каталунците трябваше да са по-убедителни срещу този тим, който от началото на сезона бе спечелил само две точки.
Гранада обаче откри още във втората минута чрез Домингош Дуарте, като храбро се бранеха до самия край, но не успяха да си тръгнат с победата.