Байерн занули Барселона в Шампионската лига

0
0
334

Байерн Мюнхен победи с 3:0 Барселона в мача от първия кръг от груповата фаза на Шампионската лига. Срещата се проведе на „Камп Ноу“, а головете отбелязаха Томас Мюлер (33) и Роберт Левандовски (56 и 85). Първият вкара седми гол на Барселона в Шампионската лига в шест мача – резултат, който не е постиган досега от друг испански играч в този турнир. Лева просто довърши домакините, а баварците стреляха и два пъти в гредите.

Барселона не предложи почти нищо опасно и трибуните на “Камп Ноу” дюдюкаха недоволно до средата на второто полувреме, когато треньорът Роналд Куман реши да им даде повод да се усмихнат и да се вдигнат за подкрепа на тима. На терена се появиха тийнейджърите Гави, Алехандро Балде (на по 17 г.) и Юсуф Демирал (18) от школата на клуба. На игрището като титуляр вече бе и Педри (19 г.), та с карето голобради момчета от собствената академия, Барса изведнъж вдигна хората за песни и оптимизъм. До точен удар към Мануел Нойер обаче така и не се стигна.

Отборите се срещнаха за 10-и път в турнира, като вече седем мача са печелени от баварците, две победи отбелязаха каталунците, а една среща завърши наравно. За последно Байерн и Барселона се срещнаха през август 2020 г. на четвъртфиналите на Шампионската лига, мачът завърши с резултат 8:2 в полза на баварската машина.
Барселона за последно отбелязва на немците през май 2015 г. на полуфинал, когато печели с 3:0.
В другия мач от група Е Бенфика Динамо Киев не си вкараха гол. В следващия кръг Барселона ще гостува на Бенфика на 29 септември, а Байерн гостува на Динамо.

Снимка: Туитър