Барса и Ман Юнайтед оставиха развръзката за реванша

0
0
304

Барселона и Манчестър Юнайтед завършиха 2:2 в зрелище на “Камп Ноу” от плейофната фаза на Лига Европа. Всички попадения паднаха през втората част. Така развръзката остана за реванша в Англия след седмица на “Камп Ноу”. A серията на каталунците беше спряна – наскоро те се откъснаха сериозно в челото на Ла Лига.

Роберт Левандовски пропусна страхотен шанс за Барселона да открие резултата още в 8-ата минута. В 19-ата Педри пробва шут от воле и не беше далеч от целта. Вегхорст пък можеше да вкара в 28-ата минута. Той се измъкна очи в очи с Тер Стеген, който обаче се намеси страхотно и запази мрежата си суха. Последва огромен пропуск и ново великолепно спасяване на Тер Стеген в 33-ата минута.

Вторите 45 минути можеха да започнат с фантастичен гол на Рафиня. Бразилецът овладя на гърди, след което се обърна и стреля. Топката обаче профуча край страничния стълб на вратата. Барселона поведе 5 минути след подновяването на срещата. Голът бе дело на Маркос Алонсо, който с много хубав удар с глава в близкия ъгъл след центриране от корнер остави безпомощен Де Хеа.

Отговорът на гостите не закъсня. Три минути по-късно Фред изведе със страхотен пас Маркъс Рашфорд на стрелкова позиция. Нападателят на английския гранд надхитри Тер Стеген, възстановявайки паритета.
Шоуто на “Камп Ноу” продължи. Юнайтед осъществи пълен обрат още в 59-ата минута. Отново Рашфорд направи страхотен рейд отдясно. Той центрира прострелно, топката бе отклонена от Бруно Фернандеш с пета, след което тя бе засечена от Жул Кунде, който я прати в собствената си врата.

В 76-ата минута Рафиня пробва центриране към Левандовски в наказателното поле, но нападателят не успя да играе с топката и тя влезе в далечния ъгъл на безпомощния Де Хеа – 2:2. Малко по-късно Рашфорд отново имаше възможност да изведе “червените дяволи” напред в резултата, но стреля неточно.
В 85-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Фред, но съдията и ВАР прецениха, че разстоянието е био прекалено близко и ситуацията не бе преразгледана. При последвалото центриране от пряк свободен удар пък Каземиро за малко да си отбележи гол, след като отклони топката в страничния стълб на вратата си, а после Де Хеа спаси шут на резервата Ансу Фати.