Барселона се откъсна сериозно на върха в Ла Лига

0
0
243

Барселона победи Виляреал с 1:0 като гост в двубой от 21-ия кръг на първенството на Испания. Успехът бе 11-и пореден за каталунския гранд във всички турнири и шести в Ла Лига. Със спечелените 3 точки Барселона увеличи актива си на върха във временното класиране на 11 точки пред втория Реал Мадрид, който има мач по-малко. Този уикенд “Кралският клуб” не игра, защото беше в Рабат, където заслужи Световната клубна титла – №100 в историята. Виляреал е осми в подреждането с 31 точки и влезе в серия от 3 последователни загуби.

Победният гол за гостите бе дело на Педри в 18-ата минута на мача. Испанският футболист комбинира отлично с Роберт Левандовски и реализира за 1:0 в полза на Барселона. Полският нападател също имаше няколко възможности да се разпише, но не успя да преодолее вратаря на Виляреал Пепе Рейна, като първата бе още в третата минута на срещата. След попадението на Педри, Левандовски отново бе спрян от Рейна, а Виляреал пропиля шанс за попадение в края на първото полувреме, когато Хосе Луис Моралес стреля вляво от вратата.

Двата състава създадоха още възможности за гол през второто полувреме, като в 63-ата Рафиня не успя да увеличи преднината на гостите, а след това и Алекс Баена не сполучи за Виляреал.
Домакините вкараха топката в мрежата на Барселона в 90-ата минута, но попадението на Самуел Чуквуезе заради засада.