Барселона с 27-а титла на Испания

0
0
194

Барселона е шампион на Испания за 27-и път. Това стана, след като тимът на Шави разби градския съперник Еспаньол с 4:2 на неговия стадион. За “блаугранас” това е първа титла в Ла Лига от 2019 година. Тя всъщност беше въпрос на време тази пролет.
Грандът изигра солидно първо полувреме, в което изковаха класически аванс, за да сломят рано-рано съпротивата на домакините, които се борят за спасението си.

Още в 11-ата минута голмайсторът на Барса Роберт Левандовски вкара отблизо след отлично центриране на Алехандро Балде. Последният беше един от най-добрите на терена и не след дълго удвои, възползвайки се от прекрасното центриране отдясно на Педри.
Пет минути преди почивката Левандовски ликвидира интригата с второто си попадениеа, а асистенцията отиде на сметката на Рафиня.

Еспаньол така и не успя да върне интригата, защото беше попарен за четвърти път малко след рестарта на играта. Френки де Йонг центрира отляво и Жюл Кунде засече с глава на ръба на засадата.
Разгромният резултат дойде неудобен не само за напускащите стадиона фенове на домакините, но и за Барселона. Новите шампиони на Испания се смилиха над клетия си противник и буквално спряха да играят, което позволи на сразения Еспаньол да създаде няколко акция. Така в 73-ата минута Хави Пуадо вкара почетен гол за своите, след като изпорти голяма възможност малко по-рано. В добавеното време Хоселу оформи крайното 2:4 след добавка отблизо.

Новият шампион Барселона е недостижим на върха с 85 точки, като четири кръга преди края на сезона детронираният първенец Реал Мадрид е втори със 71 т. Еспаньол е предпоследен с 31 т.