Барселона е на победа от титлата в Испания

0
0
192

Барселона постигна трудна победа с 1:0 над Осасуна в среща от 33-тия кръг на Ла Лига. Резервата в този мач Жорди Алба вкара единствения гол в 85-ата минута. Така каталунците вече имат 82 точки в актива си и вече има аванс от 14 пункта на върха пред Реал Мадрид, който загуби с 0:2 гостуването на Реал Сосиедад.
До края на сезона остават пет кръга, а Барса може да триумфира още през уикенда, когато гостува на градския си съперник Еспаньол.
А играчите на Карло Анчелоти даже могат да загубят и второто място, защото третият Атлетико Мадрид е само с 2 т. зад тях и е с мач по-малко.

На “Камп Ноу” Френки де Йонг (26) изведе Педри, който се измъкна от защитата на гостите и бе повален от Хорхе Ерандо, което принуди реферът да му покаже директен червен картон. Десет минути по-късно каталунците останаха без Гави, който получи травма, а на негово място влезе Ансу Фати. Барселона се възползва от численото си превъзходство и създаде куп положения пред вратата на Осасуна. Победното попадение падна чак в 85-ата минута, когато резервата Жорди Алба бе точен. Иначе преди мача стана ясно, че Барса има финансови проблеми около привличането на Лео Меси.