Барса сломи Атлетико и дръпна на Реал

0
0
275

Атлетико Мадрид игра смело, но загуби с 0:1 от Барселона в дербито на 16-ия кръг в испанската Ла Лига, играно на стадион “Метрополитано”.
Двата отбора си разделиха първото полувреме – Барса игра много по-силно в първата му половина и откри чрез Осман Дембеле в 22-ата минута, но до почивката “дюшекчиите” имаха игрови превес и можеха да съжаляват, че не изравниха. “Каталунците” всъщност във втори пореден мач показаха колебания, след като за купата се измъчиха с аматьори.

Качеството на второто полувреме беше далеч по-ниско. И двата отбора бяха далеч от стандартите си, а в 94-ата минута Антоан Гризман пропусна невероятен шанс да накаже бившия си отбор.

Така възпитаниците на Шави изтръгнаха важните три точки, за да съберат 41 пункта на върха (с три точки повече от втория Реал Мадрид). Атлетико е пети с 27 пункта.

Каталунците бяха доста по-дейни в началото и създадоха няколко много добри атаки, които обаче бяха пресичани точно преди нанасянето на заключителния удар, а при шута на Андреас Кристенсен добрата намеса беше на вратаря Ян Облак.

Логичното се случи в 22-ата минута, в която Дембеле откри с диагонален удар в долния ляв ъгъл, като секунди преди това Педри и Гави подлудиха защитата на столичани.

Малко след това самият Гави получи златен шанс да удвои, но не показа голмайсторски инстинкт, оставайки очи в очи с Облак. На отсрещната врата Хименес стреля опасно с глава, но топката мина покрай гредата, а след това същото стори и Молина с десния крак.

В 42-ата минута Атлетико можеше да материализира силния си период и бившият нападател на Барса Антоан Гризман би опасно с левия крак, но вратарят Марк-Андре тер Стеген се намеси блестящо.

Момчетата на Чоло Симеоне продължиха да настъпват и след рестарта на играта и десетина минути след началото на второто полувреме имаха превес по всички показатели, като изключим притежанието на топката.

Най-добрият играч за Барса днес Дембеле отново изправи на нокти отбраната на мадридчани и след час игра би отдясно, но топката облизо страничната греда. Малко по-късно Феран Торес вкара, но голът беше отменен заради засада.

Тома Лемар пробва късмета си в 88-ата минута с тупалка от средна дистанция, но кълбото профуча застрашително покрай целта.

В 94-ата миунта Антоан Гризман имаше нов златен шанс, но този път Роналд Араухо изчисти пред голлинията. Малко преди това директни картони получиха Савич и Торес.