Аматьори измъчиха Барса за Купата на Краля

0
0
231

Барселона се нуждаеше от продължения, за да постигне успех с 4:3 над третодивизионния Интерсити в от третия кръг за Купата на Краля. Каталунците на три пъти повеждаха чрез Роналд Араухо, Усман Дембеле и Рафиня, но при всичките случаи домакините успяваха да изравнят чрез Ориол Солдевийя, който се отчете с хеттрик. В двете продължения по 15 минути футболистите на Шави стигнаха до успех. Ансу Фати се разписа в 104-тата минута, но след това Интерсити имаше няколко добри възможности да стигне до ново равенство.
Това е втори пореден мач, в който Барса се мъчи, след като преди дни тимът на Шави не успя да бие градския съперник Еспаньол.

Атлетико Мадрид също продължава, след като спечели с 2:0 като гост на Овиедо. Маркос Йоренте и Пабло Бариос се разписаха за състава, воден от Диего Симеоне.
В друга среща Севиля разгроми с 5:0 като гост Линарес. С хеттрик се отличи Юсеф Ен-Несири, а Лусиано Скуадроне-автогол и Ерик Ламела оформиха крайния резултат.
Жребият за 1/8-финалите на турнира ще бъде теглен в събота.