Барса на 1/2-финал за Купата на Краля

0
1
228

Барселона е първият полуфиналист за Купата на Краля. Каталунците се наложиха трудно с 1:0 над Реал Сосиедад и изпилиха нервите на феновете си, след като от 40-ата минута играха с човек повече. Единственото попадение вкара Усман Дембеле. 25-годишният френски национал се разписа в 52-ата минута, което се оказа достатъчно за крайния успех. Реал Сосиедад остана в намален състав в 40-ата минута след червен картон на Брайс Мендес.

Домакините започнаха по-активно срещата. В 11-ата минута Френки де Йонг се разписа, но голът не бе зачетен заради засада. Усман Дембеле шутира от границата на наказателното поле в 17-ата минута, но топката премина покрай лявата греда.

Такефуса Кубо пропусна златен шанс за Реал Сосиедад в 30-ата минута, когато получи страхотно подаване в наказателното поле на Барселона, овладя и стреля, но топката прелетя на сантиметри над напречната греда.
Брайс Мендес получи жълт картон в 40-ата минута, след като изблъска в гръб Серхио Бускетс.
Дембеле изведе Жул Кунде сам срещу Ремиро в 45-ата, но бранителят пропиля възможността за попадение.

Жул Кунде успя да върне жеста към Дембеле в 52-ата минута, когато изведе крилото и той облизо откри резултата – 1:0. Роберт Наваро можеше да прати мача в продължения в самия му край, след като шутира от близко разстояние в 88-ата минута, но Марк-Андре тер Стеген спаси с вещина. В добавеното време стражът на домакините блесна с още една отлична намеса и каталунците се промъкнаха на полуфинала. А в предния кръг тимът на Шави Ернандес се справи с Виляреал.
В друг 1/4-финал Осасуна срази Севиля. А тази вечер играят Валенсия – Атлетик Билбао и голямата битка на Мадрид – Реал срещу Атлетико.