Реал и Барса на 1/4-финал за Купата на Испания

0
0
303

Реал Мадрид и Барселона се класираха за четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля в Испания. “Кралският клуб” надделя като гост на Виляреал с 3:2 след обрат, а “каталунците” сразиха с 5:0 като гост третодивизионния Сеута.

Виляреал поведе на Реал с две попадения през първото полувреме дело на Етиен Капу в четвъртата минута и Самюъл Чуквуезе в 42-ата минута. Футболистите на Карло Анчелоти започнаха обрата в 57-ата минута, когато Винисиус Жуниор се разписа, намалявайки на 1:2. Едер Милитао изравни за 2:2 в 69-ата минута. Победният гол за гостите бе дело на влезлия като резерва Дани Себайос в 86-ата минута на мача. 26-годишният полузащитник замени Тони Кроос в 56-ата минута и се представи отлично в срещата, асистирайки и за попадението на Винисиус малко по-късно.

Барселона нямаше проблеми срещу състава на Сеута, въпреки че водеше само с 1:0 след първото полувреме. Рафиня бе точен в 41-ата минута, давайки преднина за каталунците. През второто полувреме те добавиха още четири попадения във вратата на третодивизионния си противник.

Роберт Левандовски реализира две попадения в мача. Той се разписа за 2:0 и за 5:0, съответно в 50-ата и в 90-ата минута. Ансу Фати отбеляза за 3:0 в 70-ата минута, а седем по-късно Франк Кесие направи резултата 4:0 за Барселона.