България падна и от Полша в Лигата на нациите

0
0
267

Мъжкият национален отбор на България загуби от световния шампион Полша с 0:3 (19:25, 19:25, 23:25) в третия си мач от първия уикенд в Лигата на нациите в Отава (Канада). “Лъвовете” заемат 13-а позиция в класирането с 1 точки (3 загуби). Отборът на Полша е на пето място с 6 точки (2 победи, 1 загуба).

Селекционерът Николай Желязков започна с промени в стартовия състав спрямо изминалите мачове: Добромир Димитров, Денис Карягин, Аспарух Аспарухов, Светослав Иванов, Стефан Чавдаров, Николай Колев, Мартин Иванов-либеро (Георги Сеганов, Александър Николов, Радослав Парапунов, Алекс Грозданов, Мартин Атанасов).

Българите стартираха силно и поведоха с 6:3. Поляците изравниха при 6:6 и на свой ред започнаха да диктуват играта. Момчетата на Желязков бяха равностойни до средата, след което поляците се откъснаха. До края поддържаха аванса си и взеха гейма за 1:0.

Във втората част “Дружина полска” започна ударно с 5:1. Българите не успяха да се противопоставят, заиграха ролята на догонващ и съперникът отново спечели гейма с разлика за 2:0.

В третия гейм опитните титуляри Алекс Грозданов и Мартин Атанасов се появиха на терена. Родните представители поведоха с 3:1 и доминираха до 13:11. Поляците изравниха и играта продължи равностойно. Постепенно противникът отново взе превес. Атаката на “лъвовете” ги остави близо до поляците (21:22, 23:24), но в крайна сметка в ключовия момент “дружина полска” надделя и спечели мача чисто след 25:23 и 3:0 гейма.

Николай Колев бе най-резултатен с 13 точки (4 блокади), Александър Николов добави 9 точки (1 блокада). Радослав Парапунов се отчете с 6 точки. За съперника Мачией Музай бе най-резултатен за Полша с 13 точки (1 блок).

В последната среща от първата седмица на Лигата на нациите България излиза срещу домакина Канада на 13 юни (понеделник) в 0:00 ч. б.в. Преди това нашите паднаха от Германия и от Сърбия.
Снимка: БФВолейбол