Лео Меси тегли Аржентина към титлата на Копа Америка

0
0
337

Лео Меси безспорно тегли Аржентина към титлата на Копа Америка, която би била първа за Аржентина от 1993 г. Гениалният футболист вкара гол и асистира за другите два за успеха над Еквадор с 3:0, който класира “гаучосите” на 1/2-финал.
За Меси и компания това беше четвърта поредна победа на турнира, като в този период допуснаха само едно попадение. Срещу колумбийците точни бяха още Родриго де Пол през първото полувреме и Лаутаро Мартинес през второто.

За да изпълни целта тимът ще трябва да мине през полуфинал срещу Колумбия, която донякъде изненадващо снощи отстрани Уругвай след 0:0 и 4:2 при дузпи. Хосе Хименес и Матиас Вина изпуснаха наказателните си удари за урусите.
Аржентина може евентуално да срещне домакина Бразилия в мача за титлата, което не се е случвало от 2007 г. За целта “Селесао” трябва да си свърши работата срещу Перу на полуфиналите.

Срещу Еквадор моментът на Аржентина дойде в 40-ата минута. Тогава еквадорският вратар Ернан Галиндес излезе да пресича една топка, но Меси бе изведен зад него, след което пусна прекрасен пас към Де Пол, който пък завърши успешно атаката.
Еквадорците направиха не малко пропуски през второто полувреме и бяха наказани в края му. Лошо докосване на Пиеро Хинкапие позволи на Меси да отнеме топката, а след това да не прояви егоизъм и да асистира на Лаутаро, който вкара от чиста позиция в 84-ата минута.
В края на мача Меси сложи черешката на тортата с марковото си изпълнение на пряк свободен удар, което за него сякаш е като дузпа. Това беше четвъртият му гол на турнира.