Артета вярва в триумфа на Арсенал в Лига Европа

0
0
310

Мениджърът на Арсенал Микел Артета вярва, че ще триумфират в Лига Европа. Испанецът обаче има повече от трудна задача, след като тимът му загуби първия 1/2-финал от Виляреал с 1:2 и на реванша следващия четвъртък лондончани трябва да гонят успех с два гола разлика.

Не искахме да загубим, но в крайна сметка постигнахме добър резултат. Мачът имаше две лица. През втората част показахме по-доброто си лице, тъй като през първата просто не бяхме себе си. Нямахме положения, не създавахме опасности. Лено ни спаси в ситуацията с Морено. Обамеянг можеше да ни донесе равенство, но не успя. Смятам, че имаме шансове да излезем краен победител”, коментира Артета.

Имахме възможности да вкараме трети гол, а и това ни беше целта. Отсъдиха несправедлива дузпа срещу нас, но като цяло си заслужихме победата. Като гости ще действаме по същия начин – контрол над мача и възможност да се изявим”, коментира треньорът на “жълтата подводница Унай Емери.

Именно с Арсенал той игра финал в турнира през 2019 година, който загуби от Челси. Емери обаче е властелинът на Лига Европа, след като е трикратен шампион със Севиля.
Арсенал или Виляреал ще излязат на финала срещу Манчестър Юнайтед, който тресна Рома с 6:2 в другия 1/2-финал.