Антов игра срещу Ювентус, Монца падна

0
0
375

Ювентус победи Монца с 2:1 като домакин в среща от осминафиналите в турнира за Купата на Италия. На четвъртфиналите в надпреварата “Старата госпожа” ще срещне отбора на Лацио.
За гостите от Монца титуляр бе българинът Валентин Антов. Той игра до 82-ата минута на мача, когато бе заменен от Стефано Сенси, а в 59-ата минута националът ни получи жълт картон.

Мойс Кийн даде аванс на домакините още в осмата минута, след като бе намерен в предни позиции от Уестън Маккени, а в 24-ата Матиа Валоти изравни за Монца.
Самюъл Илинг и Матиас Суле пропуснаха възможности за Ювентус в рамките на две минути между 34-ата и 36-ата, а в 49-ата и Кийн не успя да преодолее вратаря на гостите. В 76-ата минута Мойс Кийн вкара топката в мрежата на Монца, но попадението не бе зачетено заради засада.

Със страхотен удар две минути по-късно, в 78-ата влезлият като резерва Федерико Киеза реализира за 2:1, носейки успеха на Ювентус. Италианецът първо се отскубна от Антов, след това навърза още трима и донесе успеха на Юве. Така играчите на Макс Алегри взеха частичен реванш пред феновете, след като предни дни бяха разбити от основния конкурент за титлата в Серия А – Наполи.