Англия с лекция над Украйна за 1/2-финал на Евро 2020

0
0
979

Англия изнесе лекция по футбол на Украйна. “Трите лъва” разгромиха съперника с 4:0 и повече от уверено се класираха за 1/2-финал на Евро 2020. На “Стадио Олимпико” в Рим най-много блесна капитанът на англичаните Хари Кейн, който вкара два гола. Супернападателят откри още в 4-ата минута след асистенция на Рахим Стърлинг. Хари Магуайър удвои в 46-ата мин. с глава. Отново Хари Кейн бе точен в 50-ата мин. за оформяне на класическия резултат. А резервата Джордан Хендерсън оформи това звучно 4:0 в 63-ата мин. За играча на Ливърпул това беше дебютен гол в 62-ия му мач за националния отбор.

На Европейското първенство това беше първи и последен мач за англичаните извън Лондон, които изиграха всичките си предишни срещи от турнира на своя “Уембли”. Финалната фаза е именно на митичната лондонска арена, така че момчетата на Гарет Саутгейт може да изиграят шест двубоя на “Уембли”. За място на финала Англия среща в сряда Дания – “червеният динамит” се справи с Чехия по-рано в събота.

В 4-ата минута Стърлинг проби от левия фланг към центъра, пусна перфектно подаване зад гърба на защитата към отскубналия се Хари Кейн, който разстреля от близка дистанция Бушчан в близкия ъгъл за 0:1. В 17-ата минута Уокър сгреши пас в центъра, Яремчук овладя и напредна отляво, но шутът му към десния ъгъл не представляваше трудност за Пикфорд. 10 минути по-късно Стърлинг получи вляво в наказателното поле след изпълнение на тъч от Шоу и опита изстрел, но той бе блокиран от противников играч. В 33-ата минута Деклан Райс отправи изключително силен удар от далечно разстояние към левия ъгъл, но той бе спасен с вещина от Бушчан. В 44-ата минута Шапаренко пробва късмета си от около 25 метра с десния крак, но кълбото профуча вляво от целта.

Още в първата минута на втората част “Трите лъва” нанесоха решителния си удар. След центриране от пряк свободен удар на Люк Шоу, Хари Магуайър се измъкна от опеката на Матвиенко и прониза с глава Бушчан за 0:2. В 50-ата минута Украйна капитулира след фирмено подаване от левия фланг на вездесъщия Люк Шоу, който сложи кълбото на главата на Кейн, който свърши най-лесното и необезпокоявано матира Бушчан за 0:3. 13 минути след това Джордан Хендерсън бе оставен напълно сам в наказателното поле след центриране от ъглов удар от дясната част на нападението и отчая Бушчан с четвърти гол. В 74-ата минута Макаренко шутира силно с левия крак от далеч, ала Джордан Пикфорд парира по чудесен начин. До края срещата просто се доиграваше.