Дания спря бойките чехи и стигна 1/2-финал на Евро 2020

0
0
380

Дания се класира за полуфиналите на Евро 2020, след като победи Чехия с 2:1. На Олимпийския стадион в Баку “червеният динамит” не позволи нова изненада от бойкия съперник.

Двубоят започна отлично за датчаните, които откриха резултата още в осмата минута, когато централният халф Томас Дилейни бе оставен съвсем непокрит след центриране от корнер на Йенс Ларсен и прати топката във вратата на Чехия с глава. Възпитаниците на Каспер Хюлманд продължиха да стоят по-добре на терена и заслужено стигнаха до втори гол три минути преди почивката, когато Касепер Долберг се разписа с удар от воле от близко разстояние след страхотно центриране на Йоаким Мале отляво.

През втората част играчите на Чехия натиснаха в търсене на обрат и бързо се върнаха в мача, след като в 49-ата минута централният нападател на тима Патрик Шик преодоля Каспер Шмайхел с много прецизен изстрел от воле след центриране отдясно на Владимир Цоуфал. Това бе пети гол за Шик на Европейското първенство, с което той се изравни на върха на голмайсторската листа със звездата на Португалия Кристиано Роналдо.

Играчите на Ярослав Силхави търсиха усилено втори гол, но трудно стигаха до чисти голови положения, а Шмайхел бе на мястото си, когато бе нужно. Дания също имаше своите шансове на контраатака, но пропусна добри възможности да стигне до трето попадение.
В крайна сметка двубоят завърши при резултат 2:1 в полза на Дания и тимът се класира за полуфиналите на турнира, където в сряда от 22.00 часа ще срещне Украйна или Англия. Последните два тима играят по-късно днес в Рим.