Аматьори измъчиха Лудогорец за Купата

0
0
314

Лудогорец постигна измъчена победа с 2:0 над Розова долина и продължава за Купата на България. Първото попадение в сблъсъка на стадион “Севтополис” отбеляза Димитър Илиев в 60-та минута, а Рик Джонатан се разписа в добавеното време. “Орлите” бяха улеснени от съдията в края на първата част, след като Венцислав Иванов получи втори жълт и респективно червен картон. Това вбеси публиката и на полувремето реферът Красен Георгиев се прибра с кордон от полицаи.

Първа възможност за гостите бе в първите минути на срещата. Доминик Янков отправи удар, който първоначално рикошира в защитник, а след това стражът на Розова долина отклони топката в корнер.

В 20-та минута имаше мощен изстрел от дистанция от страна Текпетей, но вратарят на домакините се намеси качествено и изби в ъглов удар. Последва и удар на Игор Тиаго, който обаче премина покрай вратата.

В средата на втората част играчите на Розова долина организираха първа по-сериозна атака в мача, когато центриране към вратата на Слуга можеше да го затрудни и да се превърне в попадение.

Червен картон бе показан на Венцислав Иванов малко преди края на първото полувреме. Футболистът на домакините фаулира съперник в стремежа си да му отнеме топката. Съдията счете, че е имало прекомерна грубост и отстрани нападателя от игра. Изгонването определено усложни срещата за скромния отбор от Казанлък.

Страхотно спасяване направи Димитър Иванов. Най-активният в състава на гостите Текпетей овладя подаване от Сисиньо и отправи топовен изстрел, ала Иванов предотврати гол във вратата си.

С оглед на играта до момента “орлите” закономерно излязоха напред в резултата в 60-та минута. Димитър Илиев се оказа най-съобразителен в наказателното поле на домакините, когато след разбъркване, топката попадна в краката му и той от непосредствена близост не сгреши. Домакините имаха претенции за засада, но те не бяха удовлетворени.

Бърнард Текптей продължи с непрестанните си набези и в 70-та минута нацели десния страничен стълб. Натиска на гостите продължи и малко след това Димитър Иванов парира удар, който бе много близо да се озове във вратата му.

Лудогорец реализира за втори път в добавеното време. Игор Тиаго се устреми напред, навлезе в наказателното поле и с прецизно подаване намери Рик Джонатан и той отбеляза на празна врата, за да оформи крайния резултат.
Така Лудогорец очаква по-добрия от Вихрен или Левски, които ще спорят утре в Сандански. Преди срещата треньорът на “сините” Мъри Стоилов призна, че няма проблеми с шефа Наско Сираков.