Втора световна титла за Макс Верстапен
397
Макс Верстапен (Ред Бул) спечели състезанието за голямата награда на Япония и защити световната си титла във Формула 1. Нидерландецът е недостижим на върха в генералното класиране. Това стана възможно след наказание на Шарл Льоклер, което прати Серхио Перес на второто място и даде титлата на „лалето“. Първата купа на Макс обаче е под въпрос заради финансови нарушения на тима му.
Льоклер с Ферари пресече втори финалната линия, което математически означаваше, че Верстапен все още не печели титлата, но монегаскът бе наказан с 5 секунди заради неправилна маневра в последната обиколка, което прати Перес на второто място и даде титлата на съотборника си.
Състезанието бе спряно с червен флаг още на третата обиколка поради проливен дъжд и лоша видимост. Макс Верстапен потегли от първа позиция с минимален аванса пред съперника от Ферари Шарл Льоклер на мократа писта „Сузука“, където за сефте имаше състезание от 2019 година. Но условията не бяха добри и още в началото Карлос Сайнс от Ферари се завъртя и катастрофира заради мокрото трасе, а Алекс Албон от Уилямс също отпадна поради технически проблем.
В резултат на това състезанието беше спряно и всички се върнаха в бокса.
След повече от два часа прекъсване надпреварата бе подновена зад колата за сигурност. Верстапен запази първата позиция, а след наказанието на Льоклер, нидерландецът ликува с титлата.
„Много съм щастлив, че състезанието се проведе. Беше трудно да караме в тези условия. В края ситуацията се подобри и важното е, че имаше състезание„, каза Макс, който минути след изказването си на пистата разбра, че е световен шампион.
Лицензирани букмейкъри и казина в България
![]() |
||
| 300 безплатни игри | ||
| Кешбек до 200 € | ||
| 25€ с код 7dnifutbol | ||
![]() | До 250 € и 100 врътки | |
| Дo 100 € | ||
| 5€ с код PB-0076 | ||
![]() | 15€ промокод 01-701 | |
| До 100 € | ||








