Швеция спъна Испания насред Севиля

0
0
350

Швеция спъна Испания на старта на Евро 2020. В първи мач от група Е двата тима така и не успяха да си вкарат гол. Така след първия кръг лидер в групата е тимът на Словакия, който победи Полша с 2:1.

На стадион “Ла Картуха” Испания започна по-активно мача и в 6-ата минута Жорди Алба прати топката в наказателното поле, но защитата на Швеция се справи. В 11-ата Коке центрира от фаул, но испанците отново не успяха да създадат опасност за Олсен.
Пет минути след това се стигна и до първата сериозна възможност за иберийците да поведат в резултата. Олмо стреля с глава отблизо, но вратарят на шведите демонстрира отличен рефлекс и спаси.
В 22-ата отбраната на “Тре кронур” сгреши и топката попадна в Коке, който обаче не успя да уцели вратата. В 27-ата отново Коке пробва да порази вратата след пас на Педри, но и този път без успех. Футболистът на Атлетико стреля над вратата.
Десет по-ксъно Алваро Мората пропиля златен шанс да даде аванс на Испания. Той не се възползва от груба грешка на Даниелсон и сам срещу вратаря прати топката в аут. В 41-ата минута Александър Исак също изпусна добра възможност. Футболистът на Швеция преодоля Симон, но от няколко метра не можа да вкара. Попречи му и самоотвержената намеса на Йоренте, след който топката срещна гредата.
В края на първата част Дани Олмо отправи мощен изстрел, но Олсен спаси с една ръка.

С нов пропуск на Алваро Мората започна второто полувреме. Нападателят не намери целта от добра позиция. Час след началото на мача резултатът като по чудо не бе открит от скандинавците. Комбинации между Александър Исак и Маркус Берг в наказателното поле на Испания завърши с удар на последния покрай вратата.
В 73-ата минута Олмо стребя по земя, но защитник на Швеция успя да подложи крак на пътя на топката. Пет минути след това Сарабия потърси Морено с центриране, но Олсен отново се намеси добре. В 85-ата Морено се опита да подаде на Сарабия, но той закъсня и не успя да играе с топката.
В 90-ата минута Олсен със страхотно спасяване отчая Жерар Морено.