Шампионската лига се подновява днес с дерби

0
0
288

С осем мача тази вечер започва четвъртият кръг на Шампионската лига. Вниманието приковава сблъсъкът между Милан и Челси. В Група Е стана доста интересно, след три изиграни кръга водач в изненадващо е РБ Залцбург. Аутсайдерът Динамо (Загреб) също показа, че не бива да бъде подценяван и запазва шансове за елиминационната фаза, тъй като четирите тима са събрани в едва две точки.

Преди седмица Челси не остави никакви шансове на своя противник. Абсолютно заслужено „сините“ спечелиха с 3:0, като имаха аванс още на почивката. Гостите от Милано се отчетоха с един солиден пропуск на Крунич и само един точен удар към вратата на Кепа. Все пак те бяха с повечето резерви, а титулярите набиха след това Ювентус.

А на “Стамфорд Бридж” бе първа загуба за Милан в групата. Тимът стартира с 1:1 като гост на Залцбург. Резултатът между австрийския шампион и Челси бе същият. Очаквано „росонерите“ се справиха в домакинството си на Динамо (Загреб), побеждавайки го с 3:1. Неочаквано обаче това не бе сторено от „сините“, които загубиха с 0:1 в Хърватия на старта на кампанията.