Шахтьор спъна Интер в Шампионската лига

0
0
278

Шахтьор сътвори частична изненада, след като спъна Интер в Шампионската лига. На “Олимпийския стадион” в Киев до гол така и не се стигна, което остави италианския първенец без победа след първите два кръга.
Двубоят в украинската столица беше доста оспорван, като и двата тима имаха по няколко добри ситуации за гол, но не успяха да се възползват от тях. Двата отбора играта и миналия сезон в груповата фаза на турнира. И двете им срещи тогава също завършиха 0:0.

Гостите от Шахтьор създадоха първата опасност в мача още в петата минута. Манор Соломон стреля от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата на Ханданович. Десет след това Интер можеше да отбележи. Николо Барела пробва страхотен удар от далечно разстояние, който обаче срещна напречната греда.
В 29-ата минута Лаутаро Мартинес бе изведен добре в пеналта. Аржентинецът стреля от движение, но не успя да намери очертанията на вратата. Малко по-късно Един Джеко бе близо до гол. След центриране от корнер топката достигна до босненския нападател, който от няколко метра прати топката над вратата.

Шахтьор имаше добра възможност за гол в 50-ата минута на мача. Додо нахлу в наказателното поле на Интер и стреля, но в последния момент защитник на гостите протегна крак и изби в корнер. “Нерадзурите” се опитаха да натиснат съперника си в заключителните моменти на срещата, но с пропуски се отличиха Хоакин Кореа и Стефан де Врай. В 89-ата минута Чалханоглу отправи силен удар от границата на наказателното, но топката мина встрани от вратата.

По този начин Интер вече има една точка в актива си в група D, след като в първия мач загуби у дома с 0:1 от Реал Мадрид. Шахтьор също спечели първата си точка след изненадващото поражение от абсолютния дебютант Шериф Тираспол в предния кръг.