Реал Мадрид се справи с Интер в Милано

0
0
468

В интересен мач от груповата фаза на Шампионска лига, Реал Мадрид успя да победи Интер с 1:0. Италианският тим пропусна куп положения, като показа, че му липсва завършващата фаза на атаката. Главна заслуга за това имаше и великолепната игра на вратаря на Кралския клуб Тибо Куртоа.

Мачът ще бъде запомнен и с появата на новата звезда на испанския колос Едуардо Камавинга, който оживи играта на Реал в нападение. Именно тийнейджърът бе в основата на победния гол в 89-ата минута, когато с хитър пас от въздуха подаде топката на Родриго, който с прецизен изстрел направи безпомощен вратаря на Интер.

И двата тима бяха водени от нови треньори през този сезон. Симоне Индзаги е начело на „нерадзурите“, а Карло Анчелоти се завърна в Мадрид. Домакините създадоха първото добро положение в срещата, след като Шкриняр бе изведен зад гърба на отбраната на Реал и шутира по земя, но Тибо Куртоа изби с крак в корнер. След центрирането от него Шкринияр отправи неточен удар с глава. Последваха пропуски на Каземиро и Бензема от гостите. В 18-ата минута Интер бе много близо до гол след центриране на Иван Перишич от лявото крило и удар с глава на непокрития Лаутаро Мартинес, но Тибо Куртоа демонстрира страхотен рефлекс. До края на полувремето Никло Барела на два пъти и Марсело Брозович и Един Джеко по веднъж пропуснаха за домакините от изгодни ситуации, а в 36-ата минута Едер Милитао бе най-близо до попадение от гостите, но след удара му с глава топката премина покрай вратата.

Интер продължи да притиска „кралете“ и в 53-ата минута Куртоа се намеси блестящо след удар с глава на Един Джеко. Реал отговори с удар на Дани Карвахал от близко разстояние, но той бе отразен от словенския страж Самир Ханданович. Темпото на игра бе високо, но интересни ситуации пред двете врати липсваха. В 71-ата минута Винисиус Жуниор нахлу в наказателното поле, финтира бранител на „нерадзурите“, но си поведе дълго топката и Ханданович я хвана. Малко по-късно бразилецът отново навлезе в пеналта на домакините и шутира, но защитник изби топката в корнер.
В заключителните минути гостите заиграха по-добре и Винисиус Жуниор на два пъти пропусна от добри положения. Все пак в 89-аат минута новото попълнение Камавинга подаде към Родриго в наказателното поле и бразилецът матира Ханданович за 0:1, носейки трите точки на „кралския“ клуб.
В другия мач от група D Шериф Тираспол изненадващо победи Шахьор Донецк с 2:0.