Шестзвезден Реал прати Леванте в Сегунда

0
0
204

Шампионът Реал Мадрид спечели с разгромното 6:0 Леванте в последен мач от 36-ия кръг на испанската Ла Лига. Поражението сложи край на надеждите на Леванте да се спаси от изпадане и от следващия сезон тимът ще играе в Сегунда дивисион.
“Кралете”, които си осигуриха предсрочно титлата, се забавляваха пред своите фенове на “Бернабеу”, а над всички бе Винисиус Жуниор, реализирал хеттрик. С три асистенции се отличи Лука Модрич.

Ферлан Менди откри резултата в 13-а минута след асистенция на Лука Модрич, а в 19-а Винисиус центрира за Карим Бензема, който с глава покачи на 2:0. Родриго вкара третия гол в 34-а минута след нова асистенция на Модрич, а в самия край на първата част Модрич намери Винисиус, който откри головата си сметка в мача. След почивката Винисиус реализира още два гола за крайното 6:0.
Тежката загуба остави Леванте на последното място с 29 точки и тимът загуби шансове за оставане в елита.