Цвети влезе в основната схема на “Аустрелиън оупън”

0
0
4526

Цветана Пиронкова се класира за основната схема на “Аустрелиън оупън”. Спортист №1 на България победи Маргарита Гаспарян (Русия) с 6:3, 7:5 за 85 минути игра в последния трети кръг на квалификациите, които заради коронакризата се провеждат в Дубай. Преди това първата ни ракета постигна победи над южнокорейката На-Ле Хан с 6:0, 3:6, 6:1 и над японката Киока Окамура с 6:0, 6:1.

Пиронкова започна перфектно срещата с Гаспарян и поведе с 3:0. Рускинята обаче отвърна с три безответни гейма и изравни на 3:3. Цвети успя да спре серията на съперничката, за да поведе отново с 4:3. В 8-ия гейм Гаспарян поведе с 30:15, но българката отвърна с три поредни точки и пробив за 5:3. Той се оказа решаващ за изхода от този първи сет, защото като Пиронкова спечели последвалото си подаване, а с това и тази част с 6:3.

Във втория сет Гаспарян успя да дръпне в резултата с 3:0. След това Цвети взе инициативата и изравни на 3:3. Последваха разменени спечелени подавания до 5:5. Тогава Пиронкова успя да стигне до пробив и да сервира за мача. На собствено подаване българката затвори мача от петата си възможност. Това беше втори мач между двете. Пиронкова и Гаспарян се бяха срещали веднъж в Истанбул през 2015 година, когато българката печели с 0:6, 7:6 (4), 7:6 (3).
Надпреварата в Мелбърн започва на 8 февруари. При мъжете ще участва и Григор Димитров, който като 19-и в света, се класира по право.