Сестри Стоеви с трета европейска титла

0
0
236

Габриела Стоева и Стефани Стоева спечелиха титлата на двойки жени на Европейското първенство по бадминтон в Мадрид. Поставените под номер 1 българки победиха на финала четвъртите в схемата германки Линда Ефлер и Изабел Лохау с 21:14, 21:10 за 35 минути.

Хасковлийките поведоха с първия гейм, но съперничките им изравниха 14:14. След това обаче Габриела Стоева и Стефани Стоева направиха серия от 7:0 и затвориха частта. Във втория гейм българките взеха аванс от 13:6 и след 21:10 стигнаха до крайния успех.
За Габриела Стоева и Стефани Стоева това е трета европейска титла след 2018 и 2021 година.

Испанката Каролина Марин завоюва шеста европейска титла на сингъл жени в кариерата си, след като на финала победи третата поставена Кърсти Гилмор (Шот) с 21:10, 21:12 за 42 мин.

Олимпийският шампион от Токио 2020 Виктор Акселсен (Дания) стана европейски шампион за трети път. За титлата той победи сънародника си Андерс Антонсен с 21:17, 21:15 за 43 минути.
На смесени двойки златото взеха Марк Ламсфус и Изабел Лохау (Германия), а мъжките двойки са по-късно днес.