Сестри Стоеви стигнаха финала на Европейското по бадминтон

0
0
441

Двукратните шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за втора поредна година на финала на двойки жени на Европейското първенство по бадминтон за мъже и жени в испанската столица Мадрид.
Поставените под номер 1 в схемата българки, победиха представителките на Дания Амалия Магелунд и Фрежа Равн с 21:11, 21:12 за 33 минути.
Габриела Стоева и Стефани Стоева поведоха с 12:4 в първия гейм, а във втората част след 9:7 направиха силна серия и без проблеми стигнаха до крайния успех.

Сестрите се борят за трета титла на Стария континент след 2018 и 2021 година. На финала днес те ще играят за златните медали срещу четвъртите в схемата германки Линда Ефлер и Изабел Лохау, които елиминираха в драматичен мач номер 2 Майкен Фруергаард и Сара Тигесен (Дания) с 20:22, 21:15, 22:20 за 1:20 час.

Преди около месец българките победиха Ефлер и Лохау на финала на турнира по бадминтон от сериите “World Tour Super 300” в Базел (Швейцария) с награден фонд 180 хиляди долара.