Роналдо спаси Юнайтед от загуба от Челси

0
0
313

Изтегленият мач от 37-ия кръг на Висшата лига между Манчестър Юнайтед и Челси завърши при резултат 1:1. Маркос Алонсо бе точен за гостите, а Кристиано Роналдо заслужи точка за тима си.

През първото полувреме лондончани превъзхождаха в играта на стадион “Олд Трафорд”. Възпитаниците на Томас Тухел отправиха цели пет точни удара, но вратарят на домакините Давид Де Хеа отрази изстрелите на “сините”.

Атаките на столичани се отплатиха след час игра. Кай Хаверц отклони топката към Маркос Алонсо. Бранителят стреля от воле, за да открие резултата.
Едва 119 секунди по-късно Кристиано Роналдо изравни. Бившият шампион с Челси Неманя Матич подаде към съотборника си със страхотен прехвърлящ пас. Нападателят стреля плътно от непосредствена близост. Кристиано е отбелязал последните пет попадения на “червените дяволи” и осем от последните девет гола на Юнайтед.
След бързите голове лондончани продължиха да диктуват случващото се на терена. Рийс Джеймс пропусна добра възможност да върне аванса на тима си, след като стреля в лявата греда.

Равенството още повече намали шансовете на тима на Ралф Рангник да се добере до четвъртото място. Манчестър Юнайтед изостава на пет точки от четвъртия Арсенал, но е изиграл два мача повече. “Червените дяволи” и Челси завършиха наравно в четвърти пореден мач. Това е съперничеството с най-много равенства във Висшата лига – 25.
Челси в същото време остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 66 точки. Води Манчестър Сити с 80 т. от 33 мача, пред Ливърпул със 79 т.