Барса си върна второто място в Ла Лига

0
0
484

Барселона се завърна на втората позиция в испанското футболно първенство след домакинска победа с 2:1 над Майорка. С успеха каталунците събраха 66 точки и четири кръга преди края на първенството водят с девет на петия Бетис, който по-късно днес гостува на Хетафе. Барселона обаче няма шанс да атакува първата позиция, тъй като в събота Реал Мадрид си гарантира спечелването на титлата за 35-и път.

На полупразните трибуни на “Ноу Камп” точни за Барселона бяха Мемфис Депай, който откри в 25-ата минута, и ветеранът Серхио Бускетс, който покачи на 2:0 в 54-тата минута. Малко след това гол на Феран Торес бе отменен заради засада, а Майорка стигна до почетно попадение в 79-ата минута чрез защитника Антонио Раийо.

Поражението остави Майорка опасно близо до зоната на изпадащите. Тимът е 17-и с 32 точки, само на точка пред 18-ия Гранада.