Али Соу с първи два гола за Ростов – наказа шампиона Зенит

0
0
459

Али Соу реализира своите първи голове с екипа на Ростов. Бившият нападател на ЦСКА блесна в най-точния момент. Гамбиецът се разписа на два пъти в мрежата на гранда Зенит, а отборът му си тръгна с престижно равенство от “Газпром Арена” – 2:2.

Соу стартира наказателната си акция в Санкт Петербург в 44-ата минута, когато се разписа за 0:1. Тогава той преодоля Кержаков, след чудесна асистенция на Козлов.
През втората част плановете на Ростов се объркаха, след като Осипенко си изкара директен червен картон. Така с човек по-малко, бившият тим на Ивелин Попов допусна пълен обрат. В рамките на пет минути Зенит се оказа лидер в резултата благодарение автогола на Поряков и точен изстрел на Кузяев.
Али Соу обаче не бе казал последната си дума. В 90-ата минута Хорен Байрамян стреля и опита му се отби в африканската звезда, преодолявайки вратаря на фаворитите за крайното 2:2.
Равенството остави Зенит на върха с актив от 42 точки. Ростов е на пета позиция с 33 т.
Наскоро Соу премина в Ростов, който го взе под наем до края на сезона за 500 000 евро, а през лятото руснаците може да активират откупната му клауза, която е в размер на 3 млн. евро.

Снимка: Спортал