Втора загуба за Зечири, която приключи на Олимпиадата

0
0
335

Линда Зечири отпадна от Олимпиадата в Токио. След втора загуба, допусната в груповата фаза на турнира на сингъл, българската състезателка по бадминтон напуска надпреварата.

Сега Зечири претърпя тежко поражение с 0:2 гейма (10:21, 3:21) гейма от датчанката Миа Блихфелд след само 29 минути игра. Именно нейната съперничка продължава за фазата на елиминациите, благодарение на двата си успеха и първото място в група I.

Българската състезателка претърпя крах в първия гейм с 10:21 точки, след което знаейки, че е загубила всички шансове, разочарованието я накара да търси по-бързо приключване на мача, което доведе до разгромното 3:21 във втората част.

Линда Зечири загуби в първия кръг от представителката на Австралия с азиатски корени – Уенди Хсуан-Ю с 1:2 (16:21, 22:20, 8:21) за 58 минути. Така тя завършва на трето място в потока.
По-рано и двойката ни в надпреварата по бадминтон Габриела и Стефани Стоеви напусна надпреварата след две загуби и една победа в групите.